...........................................

RADIO POLONIA to audycja dla Polonii i o Polonii w Montrealu, ale nie tylko.  Nasze podstawowe cele to przede wszystkim działalność informacyjna, edukacyjna, popularyzująca kulturę polską.  Gramy po polsku. Naszą misją jest misja integracji środowiska polonijnego, prezentacji sylwetek wybitnych Polaków zasłużonych dla historii, nauki i kultury polskiej. 

Program radiowy adresujemy do tych, którzy chcą słuchać dobrych wiadomości i dobrych polskich piosenek. W radio jesteśmy dostępni na fali międzynarodowego radia CFMB - 1280 AM w Montrealu w niedzielę w godzinach: 18:00 - 20:00 oraz  na żywo w Internecie pod adresem: www.cfmbradio.com

Program prowadzi BOŻENA SZARA. Współpraca: Michał Stefański.

KONTAKT: (514) 367-1224

Kontakt do studia podczas trwania audycji: (514) 790-0251

E-mail: kontakt@radiopolonia.org


Radio Polonia jest współfinansowane przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

 

Justyna Gabzdyl jest uważana za "pianistkę dużego formatu" według montrealskiej La Presse. Zdaniem Jean-Eudes'a Vaillancourt'a – pianisty, dyrygenta i kompozytora jej gra odznacza się mistrzowskim dźwiękiem i wyrafinowaniem połączonym z dużą klasą sceniczną. Pianistka koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr, interpretując muzykę klasyczną i współczesną. 

Jej ostatni CD to dwupłytowy album: "Chopin, Szymanowski". Zachęcamy do odwiedzenia domowej strony pianistki: www.justynagabzdyl.com

....

Polska pianistka Katarzyna Musiał mieszkająca w Montrealu, to - zdaniem Chicago Classical Review - "wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i interpretacyjną błyskotliwością". Katarzyna koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie i Azji. 

Jej nowy album "Moje Hiszpańskie Serce" jest dostępny online! Można również zamówić podpisaną kopię pisząc na adres info@pianist.pl. Zapraszamy na domową stronę Katarzyny Musiał: www.pianist.pl

..
..... Jaden Chase - kanadyjski piosenkarz polskiego pochodzenia urodził się w Montrealu. Debiutował w wieku 17 lat. Brał udział w kanadyjskim "Idolu". Jego piosenki, zarówno te śpiewane przez niego jak i te, które napisał dla innych wykonawców prezentuje wiele kanadyjskich stacji radiowych. 

Jego najpopularniejsze albumy można kupić w muzycznych sklepach Google oraz w Apple Music.

Jaden Chase ma swoje konto na Facebooku i na Instagramie

...........
   
 ..      
... ...
..
..
..
..
..

...............
28 lipca nad ranem w otoczeniu ukochanych synów i męża odeszła KORA - najwybitniejsza artystka polskiego rocka, wokalistka i poetka – autorka tekstów,  wydawanych też jako zbiory wierszy, solistka legendarnego Maanam. Ciekawe kto będzie teraz śpiewał w jej chórkach tam na Górze? A może z tymi, którzy już tam są od dawna stworzą czaderską kapelę? 
 
... ...
..
..

....................

CFMB 1280 AM, RADIO POLONIA, MONTREAL, KANADA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Tel: (514) 367-1224, tel. do studia podczas trwania audycji: (514) 790-0251
E-mail: kontakt@radiopolonia.org / Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
ZALOGUJ SIĘ