...........................................

RADIO POLONIA to audycja dla Polonii i o Polonii w Montrealu, ale nie tylko.  Nasze podstawowe cele to przede wszystkim działalność informacyjna, edukacyjna, popularyzująca kulturę polską.  Gramy po polsku. Naszą misją jest misja integracji środowiska polonijnego, prezentacji sylwetek wybitnych Polaków zasłużonych dla historii, nauki i kultury polskiej. 

Program radiowy adresujemy do tych, którzy chcą słuchać dobrych wiadomości i dobrych polskich piosenek. W radio jesteśmy dostępni na fali międzynarodowego radia CFMB - 1280 AM w Montrealu w niedzielę w godzinach: 18:00 - 20:00 oraz  na żywo w Internecie pod adresem: www.cfmbradio.com

Program prowadzi BOŻENA SZARA. Współpraca: Michał Stefański.

KONTAKT: (514) 367-1224

Kontakt do studia podczas trwania audycji: (514) 790-0251

E-mail: kontakt@radiopolonia.org


Radio Polonia jest współfinansowane przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

 

...
..... Bożena Szara

O pracy w radio marzyłam odkąd pamiętam. Po raz pierwszy przed mikrofonem usiadłam w 1985 roku, ale to było w Polsce. Po przyjeździe do  Kanady w 1995 roku czytałam swoje felietony w stacji CFMB - 1280 AM w Montrealu, a podczas rocznego pobytu w Vancouver prowadziłam tam Co-op Radio. Od 2000 roku przez 15 lat witałam się ze słuchaczami w Montrealu w każdą sobotę, a później w niedzielę w audycji Jedynka. Potem była dwuletnia przerwa, a do rozgłośni wróciłam w październiku 2017.  I nic się nie zmieniło, moja miłość do radia i dreszczyk emocji przy radiowym mikrofonie odczuwam nadal. Zawsze lubiłam rozmawiać na antenie z zaproszonymi gośćmi, a ze słuchaczami za pośrednictwem moich komentarzy i felietonów. Jeżeli się jeszcze nie znamy, to zapraszam w niedzielne wieczory do Radio Polonia. 
 

..
..
Michał Stefański

Dawno temu słuchając Wolnej Europy nigdy nie podejrzewałem, że radio - a szczególnie publicystyka radiowa - rzuci na mnie urok, który stanie się trwałym elementem mojego życia. Pamiętam do dziś kilka felietonów z RWE pióra redaktora Wiktora Trościanko z cyklu "Odwrotna strona medalu". On i jego koledzy zza "żelaznej kurtyny" mówili głośno to, czego wielu rodaków w PRL-u obawiało się nawet wyszeptać. To mi bardzo imponowało, tak jak później szereg postaci z Pierwszej "Solidarności". Wszyscy ci wspaniali ludzie radia robili na mnie wrażenie, a (jak to się mawia), pierwsze wrażenia zostają na całe życie. Tak też stało się w moim przypadku. Mój felietonowy romans z radiem CFMB-1280AM trwa, z przerwami, całe ostatnie ćwierćwiecze. Wiem, że połączenie rozrywki z polityką to raczej ryzykowny koktajl, ale postanowiłem dalej próbować szczęścia. Zapraszam do słuchania moich felietonów w Radio Polonia.
 

...

Wcześniej w Jedynce, teraz w Radio Polonia, ale zawsze w tej samej stacji - CFMB - 1280 AM. Poniżej zdjęcia z koncertu z okazji 10-lecia Jedynki w Konsulacie Generalnym RP w Montrealu (7 października 2010). 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY UZYSKAĆ POWIĘKSZENIE ....

 

....................

CFMB 1280 AM, RADIO POLONIA, MONTREAL, KANADA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Tel: (514) 367-1224, tel. do studia podczas trwania audycji: (514) 790-0251 
E-mail: kontakt@radiopolonia.org / Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
ZALOGUJ SIĘ