...........................................

RADIO POLONIA to audycja dla Polonii i o Polonii w Montrealu, ale nie tylko.  Nasze podstawowe cele to przede wszystkim działalność informacyjna, edukacyjna, popularyzująca kulturę polską.  Gramy po polsku. Naszą misją jest misja integracji środowiska polonijnego, prezentacji sylwetek wybitnych Polaków zasłużonych dla historii, nauki i kultury polskiej. 

Program radiowy adresujemy do tych, którzy chcą słuchać dobrych wiadomości i dobrych polskich piosenek. W radio jesteśmy dostępni na fali międzynarodowego radia CFMB - 1280 AM w Montrealu w niedzielę w godzinach: 18:00 - 20:00 oraz  na żywo w Internecie pod adresem: www.cfmbradio.com

Program prowadzi BOŻENA SZARA. Współpraca: Michał Stefański.

KONTAKT: (514) 367-1224

Kontakt do studia podczas trwania audycji: (514) 790-0251

E-mail: [email protected]

...
..... Bożena Szara

O pracy w radio marzyłam odkąd pamiętam. Po raz pierwszy przed mikrofonem usiadłam w 1985 roku, ale to było w Polsce. Po przyjeździe do  Kanady w 1995 roku czytałam swoje felietony w stacji CFMB - 1280 AM w Montrealu, a podczas rocznego pobytu w Vancouver prowadziłam tam Co-op Radio. Od 2000 roku przez 15 lat witałam się ze słuchaczami w Montrealu w każdą sobotę, a później w niedzielę w audycji Jedynka. Potem była dwuletnia przerwa, a do rozgłośni wróciłam w październiku 2017.  I nic się nie zmieniło, moja miłość do radia i dreszczyk emocji przy radiowym mikrofonie odczuwam nadal. Zawsze lubiłam rozmawiać na antenie z zaproszonymi gośćmi, a ze słuchaczami za pośrednictwem moich komentarzy i felietonów. Jeżeli się jeszcze nie znamy, to zapraszam w niedzielne wieczory do Radio Polonia. 
 

..
..
Michał Stefański

Dawno temu słuchając Wolnej Europy nigdy nie podejrzewałem, że radio - a szczególnie publicystyka radiowa - rzuci na mnie urok, który stanie się trwałym elementem mojego życia. Pamiętam do dziś kilka felietonów z RWE pióra redaktora Wiktora Trościanko z cyklu "Odwrotna strona medalu". On i jego koledzy zza "żelaznej kurtyny" mówili głośno to, czego wielu rodaków w PRL-u obawiało się nawet wyszeptać. To mi bardzo imponowało, tak jak później szereg postaci z Pierwszej "Solidarności". Wszyscy ci wspaniali ludzie radia robili na mnie wrażenie, a (jak to się mawia), pierwsze wrażenia zostają na całe życie. Tak też stało się w moim przypadku. Mój felietonowy romans z radiem CFMB-1280AM trwa, z przerwami, całe ostatnie ćwierćwiecze. Wiem, że połączenie rozrywki z polityką to raczej ryzykowny koktajl, ale postanowiłem dalej próbować szczęścia. Zapraszam do słuchania moich felietonów w Radio Polonia.
 

..
..
.. Andrzej Leszczewicz

Moja przygoda z radiem rozpoczęła się jeszcze w Polsce, gdy w latach 70. pasjami słuchałem "Powtórki z rozrywki", czy "60 minut na godzinę", które dosłownie przykuwały mnie do odbiornika. Ta przedziwna radiowa magia trzyma mnie w swoich objęciach do dzisiaj - mimo wszechobecnego Internetu, mediów społecznościowych oraz telewizji z dostępem do tysiąca kanałów, radio nadal zajmuje ważne miejsce w moim życiu. Właśnie dlatego z taką radością przyjąłem propozycję przygotowania i prowadzenia serwisu internetowego dla montrealskiego Radia Polonia. Chociaż moja współpraca z polonijnymi mediami trwa już od 1997 roku, moja radiowa przygoda dopiero się rozpoczyna. Z podekscytowaniem czekam na to, co przyniesie przyszłość ... 
 

..
..
Jolanta Duniewicz

Całe moje zawodowe życie kręci się wokół architektury. Życie poza zawodowe wokół literatury, muzyki i radia. Radio kocham od.... zawsze. Za pozytywną energię, za muzykę i za to, że jest teatrem wyobraźni. W 2015 roku wymyśliłam Montrealską Kawiarnię Literacką, gdzie jestem autorką scenariuszy spotkań tematycznych. W 2019 rozpoczęłam współpracę z magazynem Radia Polonia - PANORAMA, w którym odpowiadam za redakcję tekstów i korektę. 

W 2020 powierzono mi podobną rolę: redaktora tekstów, korektora i tłumacza w Radio Polonia. Jestem orędowniczką pięknej polszczyzny.
 
 

 

...

Wcześniej w Jedynce, teraz w Radio Polonia, ale zawsze w tej samej stacji - CFMB - 1280 AM. Poniżej zdjęcia z koncertu z okazji 10-lecia Jedynki w Konsulacie Generalnym RP w Montrealu (7 października 2010). 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY UZYSKAĆ POWIĘKSZENIE ....


 
Fundraising dla Radia Polonia 

24 lutego 2018 roku RADIO POLONIA zaprosiło swoich słuchaczy na wielki koncert JARMARK ROCKOWY, podczas którego zbieraliśmy fundusze na produkcję programu radiowego.

W koncercie wystąpili wspaniali międzynarodowi artyści oraz zespoły muzyczne.
Solistami byli: Jaden Chase  - kanadyjski wokalista polskiego pochodzenia, Anna Sandowicz - polska aktorka znana z seriali telewizyjnych, Deidra Chois i Ben Cherry - finaliści programu telewizyjnego "The Voice Canada".

Zespoły muzyczne: Bit Per Second - Jazz Trio, Król Maciuś Pierwszy, Blues Pattern Box, Little Rock. O nagłośnienie i oświetlenie koncertu zadbał Krzysztof Tumanowicz. Wieczór poprowadzili: Bożena Szara - dziennikarka Radia Polonia i Ron Mish - pomysłodawca eventu, członek zespołu Little Rock. 

Kolorowym bufetem dyrygował Bogumił Gadocha, a pomagały mu dzielnie jego córki. Za barem stanęli ojciec z synem czyli Marek i Patrick Kubicki. Losy na loterię sprzedawała Iwona Orawiec, a bilety przy wejściu - Elżbieta Kubicki

Polskie biznesy ofiarowały bezpłatnie swoje produkty: Hurtownia TONSELL, polskie delikatesy: FELIX MISH INC, EURO-DELI BATORY, CHOPIN, MONK, RICHARD, WAWEL, ROSEMONT, a nawet rumuński sklep TRANSILVANIA. Fanty na loterię dostaliśmy od Continental Capital Investment, Biura Podróży - Vision Travel, Agenta Sprzedaży Domów - Sylwii Smolińskiej oraz polskiego Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Toronto

W organizacji naszej imprezy pomagało wiele osób, którym serdecznie za tę pomoc dziękujemy. Serdecznie dziękujemy polskim biznesom za współpracę, hojność i nieocenioną pomoc. Naszym słuchaczom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia oraz za wsparcie finansowe projektu jakim jest polonijna audycja. 

Fundraising dla Radia Polonia odbył się w Polskim Centrum Kultury Jolicoeur w siedzibie  Gr. I PKTWP w Montrealu.

.....
 
..
..
Zdjęcia z imprezy można obejrzeć tutaj
...
..

....................

CFMB 1280 AM, RADIO POLONIA, MONTREAL, KANADA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Tel: (514) 367-1224, tel. do studia podczas trwania audycji: (514) 790-0251
E-mail: [email protected]/ Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
ZALOGUJ SIĘ